1

PILNE! Marcin O. i Wojciech O. zatrzymani przez policję! „Zostaną doprowadzeni do prokuratury…” [WIDEO]

Share

Dzisiaj rano policjanci z Wielkopolskiej Policji zatrzymali Piotra R., Wojciecha O. i Marcina O., którzy zostaną doprowadzeni do Prokuratury – informuje oficjalny profil twitterowy Polska Policja. Sprawa dotyczy obchodów z 11 listopada organizowanych w Kaliszu.

Jak poinformowano, w związku z wydarzeniami w Kaliszu zatrzymane zostały 3 osoby: Piotr R., Wojciech O. (znany w internecie jako Aleksander Jabłonowski) oraz Marcin O.. Były to osoby, które odpowiadały za organizację manifestacji, która odbyła się w Kaliszu w dniu 11 listopada.

Piotr R., Wojciech O. i Marcin O., zostaną doprowadzeni do Prokuratury w związku ze zorganizowanym przez nich wydarzeniem, podczas którego wyrażano nienawiść na tle narodowościowym. Nie ma ma zgody na takie zachowanie – czytamy w komunikacie.

Do sprawy odniósł się również szef MSWiA, Minister Koordynator ds. Służb Specjalnych.

Nie ma zgody na antysemityzm i nienawiść na tle narodowościowym, religijnym lub etnicznym. Wobec organizatorów haniebnego wydarzenia w Kaliszu państwo polskie musi okazać swoją bezwzględność i stanowczość. Dziś Policja zatrzymała trzy osoby w tej sprawie – stwierdził Mariusz Kamiński.

Wszyscy trzej zatrzymani zostali w związku z niedopuszczalnymi zachowaniami, jakich dopuścili się podczas wydarzeń w Kaliszu są doprowadzani do Prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty nawoływania do nienawiści (art. 256 kodeksu karnego) i znieważenia na tle narodowościowym (art. 257 kodeksu karnego).