0

PILNE! Nauka zdalna powraca! Jest decyzja ministra Czarnka

Share

Od najbliższego czwartku powraca nauka zdalna w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, aż do końca okresu ferii zimowych – poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek.

Zmiana nie dotyczy klas od 0 do 4 oraz grup przedszkolnych. W tym przypadku będą one kontynuowały naukę stacjonarną.

Wsłuchując się w apele i w głos służb sanitarnych, analizując dane z dnia wczorajszego i z dzisiaj musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych – skomentował minister Czarnek.

Zgodnie z rozporządzeniem, które będzie jutro podpisane i będzie obowiązywać od czwartku, w szkołach nadal naukę stacjonarną kontynuować będą uczniowie z klas I-IV i uczniowie zerówek. Do przedszkoli będą chodzić dzieci w wieku przedszkolnym. Uczniowie klas V, VI, VII, VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną do końca ferii zimowych – dodał.

W praktyce oznacza to dla większości uczniów nieco ponad dwa tygodnie nauki zdalnej, bo pozostałe dwa tygodnie to są ferie zimowe, które w dziewięciu województwach przypadają na okres lutego. Jesteśmy pełni nadziei, że z końcem lutego, czyli wraz zakończeniem ferii, wszyscy spokojnie wrócimy do nauki stacjonarnej, bo – jak przewidujemy – ten szczyt piątej fali będzie przypadał za dwa, trzy tygodnie – zapowiedział szef ministerstwa edukacji narodowej.