0

PILNE! Nie żyje Krzysztof Krawczyk! Informację potwierdził menadżer artysty

Share

To nieprawdopodobne! Jeszcze wczoraj informowaliśmy o zdecydowanej poprawie zdrowia, a dziś… informacja, która wstrząsnęła fanami muzyki. Krzysztof Krawczyk nie żyje!

23 marca Krawczyk informował, że jest zakażony koronawirusem i przebywa w szpitalu. Po kilku dniach leczenia wokalista pisał do swoich fanów na facebooku.

„Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi”.

Obecnie nie znamy szczegółów z ostatnich godzin przed śmiercią. Jedyne pewne informacje to fakt, iż Krzysztof Krawczyk święta Wielkanocne spędził w domu i dopiero w dniu dzisiejszym poczuł się źle. Natychmiast został odwieziony do szpitala.

 

Krzysztof January Krawczyk (ur. 8 września 1946 w Katowicach, zm. 5 kwietnia 2021)– polski piosenkarz obdarzony barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor.

W latach 1963–1973 i 1976 wokalista zespołu Trubadurzy, od 1973 artysta solowy. Wypromował wiele znanych przebojów. Jego popularność wyznaczają liczne trasy koncertowe w Europie i na świecie oraz wiele nagród i wyróżnień. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną.

Jego utwory doczekały się wielu coverów śpiewanych przez innych wykonawców i zespoły m.in.: T.Love, Aleksandrę Szwed, Roberta Janowskiego, Mariusza Kalagę, Macieja Maleńczuka, Roberta Rozmusa, Stachursky’ego, Piotra Gąsowskiego, Michała Milowicza, Roberta Moskwę, Janusza Józefowicza, Nataszę Urbańską, Krzysztofa Hanke, Krzysztofa Respondka, Piotra Cugowskiego, Rafała Brzozowskiego i Sławomira Zapałę.

W październiku 2020 ze względów zdrowotnych i trwającej pandemii COVID-19 zawiesił całkowicie swoją działalność publiczną, a towarzyszący mu podczas koncertów zespół „Krzysztof Krawczyk Family” został rozwiązany.