0

PILNE! Niemcy ogłaszają STAN ALARMOWY! To atak ze strony Putina

Share

Niemcy uruchamiają drugą fazę trzypoziomowego planu awaryjnego dla dostaw gazu – poinformowały niemieckie media powołując się na słowa ministra gospodarki Roberta Habecka. Polityk oświadczył, że „sytuacja jest poważna”.

Przypomnijmy, od 14 czerwca Federacja Rosyjska dokonała znaczących cięć w dostawie gazu do Niemiec. W związku z tym władze w Berlinie zdecydowały się na wprowadzenie stopnia kryzysowego do „alarmowego”. Kolejnym, ewentualnym punktem w skali zagrożenia jest najwyższy poziom, określany jako „awaryjny”.

Ograniczenie dostaw gazu to ekonomiczny atak na nas ze strony Putina – mówił minister gospodarki Niemiec.

Będziemy się przed tym bronić. Jednak teraz kraj będzie musiał podążać trudną i wyboistą ścieżką. Nawet jeśli jeszcze tego nie odczuwamy, to już jesteśmy w kryzysie gazowym – dodał.

Według informacji podawanych przez Bloomberg wprowadzony alert wzywa do szczegółowego monitorowania gazu, aktywności elektrowni węglowych. Możliwe jest także racjonowanie gazu.

Magazyny gazu w Niemczech są obecnie zapełnione do poziomu 58 proc. To co prawda więcej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku, ale Berlin wyznaczył sobie cel, by do grudnia 2022 r. wypełnić je w 90 proc. Nie będzie to jednak możliwe bez dalszych działań – pisze agencja Associated Press.

Źródło: Money.pl