1

PILNE! Nożownik zaatakował polityka! Kilkukrotnie dźgnięty nożem

Share
Jan Bieńkowski

Poseł Sir David Amess został zaatakowany przez nożownika w trakcie spotkania w Leigh-on-Sea – informuje brytyjski Sky News. Według najnowszych informacji, 69-latek trafił do szpitala z bardzo poważnymi ranami ciętymi.

Obecnie policja prowadzi szczegółowe prace w miejscu zdarzenia. Droga do miejsca spotkania jest zamknięta.

Jak informuje reporter Sky News Joe Pike, stan polityka nie jest obecnie do końca znany. Medycy nie chcą udzielać żadnych konkretnych informacji. Wiadomo, że Amess otrzymał pomoc jeszcze na miejscu.

Zostaliśmy wezwani do zgłoszenia o dźgnięciu nożem w Eastwood Road North, LeighonSea krótko po 12.05. Oficerowie byli na miejscu wkrótce po tym, aresztowali mężczyznę i odzyskali nóż. Jest on obecnie w areszcie. Nie szukamy nikogo innego w związku z tym incydentem i nie sądzimy, że istnieje ciągłe zagrożenie dla szerszej publiczności – podał funkcjonariusz brytyjskiej policji.

Sir David Amess to poseł Partii Konserwatywnej. Był zdecydowanym zwolennikiem Brexitu, otwarcie sprzeciwiał się lewicowym projektom m.in. dającym przywileje osobom LGBT czy „małżeństwom” osób tej samej płci.

Źródło: Sky News