0

PILNE! Orędzie Władimira Putina nic do Rosjan! Jest uznanie niepodległości DRL i ŁRL!

Share

Uważam za konieczne uznanie niepodległości Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej – stwierdził Władimir Putin w trakcie przemówienia do narodu transmitowanego na żywo.

W trakcie ponad godzinnego orędzia Władimir Putin tłumaczył podejście Federacji Rosyjskiej do obecnej sytuacji Ukrainy oraz władz w Kijowie. Padły m.in. określenia o siłach „nacjonalistycznych” i „niedemokratycznych” wyborach.

Według Prezydenta to właśnie władze w Kijowie oraz NATO są obecnie stroną, która dąży do zaognienia konfliktu.

Stopień zagrożeń dla Rosji wzrasta, mamy pełne prawo podejmować kroki w odpowiedzi. Władze Ukrainy nie są zainteresowane pokojowym rozwiązaniem sytuacji w Donbasie – mówił.

Jednocześnie Władimir Putin kolejny raz przypomniał, że strona rosyjska wystosowała dokument, w którym żądała od Sojuszu Północnoatlantyckiego gwarancji bezpieczeństwa. Zdaniem głowy państwa odpowiedź której udzieliła USA była pisana „ogólnikami”.

Nasze zasadnicze propozycje zostały zignorowane. Partnerzy zachodni jeszcze raz odpowiedzieli wyuczonymi formułkami o tym, że każde państwo ma prawo w sposób swobodny wybierać sposoby zapewnienia sobie bezpieczeństwa i wstępować do wszelkich sojuszy wojskowych – mówił.