0

PILNE! Paulo Sousa PORZUCA reprezentację Polski! Skandaliczna decyzja trenera

Share

To już pewne! Paulo Sousa nie chce prowadzić reprezentacji Polski! Informację o tym, że selekcjoner chce zerwać kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Nożnej potwierdził na twitterze prezes federacji Cezary Kulesza.

Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontakt z PZPN z powodu oferty z innego klubu. To nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem – napisał na twitterze prezes PZPN.

Przypomnijmy, o tym, że trener reprezentacji Polski rozmawia z przedstawicielami brazylijskich klubów mówiło się już od kilku dni. W dniu wigilii Bożego Narodzenia menadżerowie zdementowali plotki, przedstawiając się jako oburzeni takimi doniesieniami. Jak się jednak okazuje, były to kłamstwa.

„Paulo Sousa ma nową pracę!” informuje portal SportoweFakty.wp.pl na podstawie doniesień portugalskich dziennikarzy „Record”, którzy poinformowali, iż dotychczasowy trener Polaków ma już praktycznie podpisaną umowę z klubem Flamengo Rio de Janeiro.

Słyszy się, że PZPN nie odpuściłby w takiej sytuacji ani złotówki. A o tym, że związkowy należałoby się odszkodowanie, stanowią choćby przepisy FIFA. I… są korzystne dla związku – skomentował sprawę Piotr Koźmiński.

Sprawa już teraz wygląda na wyjątkowo złożoną i trudną do rozwiązania.

Nawet gdyby PZPN usilnie nie chciał rozwiązać kontaktu, to trudno jest twierdzić, że Paulo Sousa będzie chciał pracować z kadrą. Przed nami arcy ważny mecz z Rosją, w którym potrzebujemy na ławce trenera przez duże T, a jak wiemy 'z niewolnika nie ma pracownika’ – mówi nam Marcin Jan Orłowski, redaktor naczelny Krul TV.