1

PILNE! Projekt SEGREGACJI pracowników trafił do Sejmu! Znamy szczegóły ustawy

Share

Stało się! Zapowiadany od kilku tygodni projekt segregacji sanitarnej pracowników wpłynął do Sejmu. Kiedy zostanie wprowadzony do prac sejmowych i co zawiera?

Przypomnijmy, w momencie ogłaszania powstania projektu, poseł Czesław Hoc zapewniał, że będzie on zawierał możliwości dla pracodawcy, aby ten wymagał od pracowników potwierdzenia zaszczepienia przeciwko COVID-19.

W projekcie ustawy, która wpłynęła do Sejmu widnieje zapis o tym, iż pracodawca może zażądać od pracownika okazania informacji o ważnym negatywnym wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19.

Podmiot prowadzący działalność gospodarczą będzie mógł żądać od klienta okazania certyfikatu o zaszczepieniu przeciwko COVID-19, zaświadczenia o przebytej infekcji wirusa SARS-CoV-2 lub aktualnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Osobę, która odmawia okazania powyższych dokumentów, traktować się będzie jako osobę niezaszczepioną przeciwko COVID-19, nieposiadającą statusu ozdrowieńca lub nieposiadającą aktualnego negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARSCoV-2 – napisano w uzasadnieniu.

Co więcej w projekcie założono również możliwość nałożenia przez szefostwo podmiotu wykonującego działalność leczniczą obowiązku zaszczepienia przeciwko COVID-19 na pracowników bądź osoby pozostające w stosunku cywilno prawnym (red. umowy o dzieło, umowy zlecenie).

Nasze biuro prawne analizuje w pocie czoła skandaliczną PiSowską ustawę o segregacji sanitarnej, a tam m.in. o tym, że kierownik podmiotu leczniczego może nałożyć PRZYMUS SZCZEPIENIA na COVID-19 na pracowników – napisano na twitterowym profilu Konfederacji.