0

PILNE! Ustawa „LexKONFIDENT” odrzucona przez Sejm! PiS miażdżaco przegrywa głosowanie

Share

Stosunkiem głosów 253 do 152 projekt ustawy „Lex Konfident” został odrzucony przez parlamentarzystów. W Prawie i Sprawiedliwości, aż 24 posłów było przeciwnych decyzji Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że od samego początku projekt był wyjątkowo krytykowany przez wszystkie siły polityczne poza Zjednoczoną Prawicą. Zawierał on całą masę błędów i absurdów prawnych, które były wytykane przez polityków opozycji.

Ten projekt tylko pogłębia chaos. (…) Brak strategii i chaos powoduje, że ludzie nie szczepią się. Paszport covidowy wymagany jest wszędzie na zachód i południe od Polski. Bijemy światowe rekordy śmiertelności na COVID. Piątej fali nic z proponowanych rozwiązań już nie powstrzyma – mówił prof. Wojciech Maksymowicz, lekarz i poseł Polski 2050.

Jedynym, zdecydowanym zwolennikiem zmian w przepisach był Jarosław Kaczyński, który często określany był ojcem projektu.

Lekarze, a już w szczególności w czasie epidemii, mają obowiązek leczyć. A wolność każdego człowieka jest ograniczona przez przez wolność i zdrowie innego człowieka. To też jest uwzględnione w tej ustawie. Ja rozumiem, że totalna opozycja musi totalnie, ale czy musi głupio? – krzyczał z mównicy prezes PiS.

W głosowaniu, które odbyło się chwilę po godzinie 20. widać było doskonale, że nawet wśród posłów Zjednoczonej Prawicy nie ma zgody na wprowadzanie absurdalnych, segregacyjnych przepisów.

Przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu zagłosowali posłowie PiS:
Zbigniew Chmielowiec, Mariusz Gosek, Sebastian Kaleta, Maria Kurowska, Jacek Ozdoba, Edward Siarka, Dariusz Stefaniuk, Jan Warzecha, Zbigniew Dolata, Terasa Hałas, Mariusz Kałużny, Beata Mateusiak-Pielucha, Piotr Polak, Anna Maria Siarkowska, Aleksandra Szczudło, Tadeusz Woźniak, Teresa Glenc, Małgorzata Janowska, Janusz Kowalski, Kazimierz Moskal, Piotr Sak, Sławomir Skwarek, Piotr Uruski, Sławomir Zawiślak.

Co naturalnie przeciwko ustawie zagłosowali wszyscy posłowie Konfederacji.