0

PILNE! Wybuchy w kolejnych miastach Ukrainy! Mieszkańcy potwierdzają

Share

Kijów, Odessa, Charków – to wybrane miasta w których słyszane są „nieokreślone” wybuchy. Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęła się inwazja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Według serwisu TSN.ua wybuchy są słyszalne w wielu miastach Ukrainy. Mowa między innymi o Żytomierzu, Odessie, Chersoniu i Browarach.

Przypomnijmy, kilkadziesiąt minut temu Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie specjalnej „wojskowej operacji” w celu ochrony społeczności w Donbasie.

Republiki Ludowe Donbasu zwróciły się do Rosji o pomoc. W tym zakresie, zgodnie z art. 51, część 7 Karty Narodów Zjednoczonych, z sankcją Rady Federacji i realizacją ratyfikowanych przez Zgromadzenie Federalne porozumień o przyjaźni i wzajemnych pomoc z „DRL” i „LPR”, postanowiłem przeprowadzić specjalną operację wojskową , której celem jest ochrona osób, które przez osiem lat są ofiarami zastraszania, ludobójstwa przez reżim kijowski, i w tym celu będziemy dążyć do demilitaryzacji i wynarodowienie Ukrainy, a także postawienie przed wymiarem sprawiedliwości tych, którzy popełnili liczne krwawe zbrodnie na ludności cywilnej, w tym obywatelom Federacji Rosyjskiej – stwierdził Putin.