0

PILNE! Zaczęło się?! Ostrzał z czołgu na wschodzie Ukrainy. „Atak może nastąpić w każdej chwili”

Share

Siły przeciwnika ostrzelały w czwartek z ciężkiego uzbrojenia, w tym zabronionego przez porozumienia mińskie, szereg miejscowości w Donbasie – poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kuleba. Jak twierdzą eksperci, jest to początek prowokacji, które mają doprowadzić do wojny Rosyjsko – Ukraińskiej.

Według informacji udostępnionych przez Sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy pociski, które wystrzelono z terenu zajmowanego przez separatystów trafiły w przedszkole w Stolicy Ługańskiej w obwodzie ługańskim. Obrażenia miało odnieść dwóch cywilów.

Do sprawy odniósł się m.in. premier Boris Johnson, który stwierdził, że ostrzał jest elementem działań, które mają sprowokować Ukrainę do otwarcia ognia i tym samym rozpocząć akcję „obrony rosyjskiej ludności”.

Dzisiaj, jak już pewnie informowaliście, przedszkole zostało ostrzelane w czasie tego, co uważamy za – cóż, wiemy, że było – operacją pod fałszywą flagą, wykreowaną w celu zdyskredytowania Ukraińców, wykreowaną, by stworzyć pretekst, fałszywą prowokację, dla rosyjskich działań. Obawiamy się bardzo, że więcej tego rodzaju rzeczy będziemy widzieć w ciągu najbliższych kilku dni – stwierdził Johnson.

W serwisach informacyjnych stale pojawiają się nowe informacje dotyczące prowokacyjnych działań na wschodzie Ukrainy. Materiał będzie aktualizowany na bieżąco.