0

PILNE! Żołnierz USA postawieni w stan wyższej gotowości!

Share

Około 8,5 tys. żołnierzy USA zostało postawionych w stan wyższej gotowości, by móc szybko przemieścić się do Europy. Nie wykluczamy wysłania dodatkowych sił do państw wschodniej flanki NATO – poinformował John Kirby, rzecznik Pentagonu.

Na specjalnej konferencji prasowej poinformowano, iż sekretarz obrony USA rozkazał przygotowanie do ewentualnego rozmieszczenia wojsk Stanów Zjednoczonych. Decyzja związana jest z rosnącym zagrożeniem inwazji Rosji na Ukrainę.

Nie mam w tej chwili do ogłoszenia żadnej decyzji, jeśli chodzi o konkretne lokalizacje. Ale z pewnością jasno powiedzieliśmy naszym sojusznikom ze wschodniej flanki, że jesteśmy przygotowani wzmocnić ich zdolności, jeśli będą tego potrzebować – mówił Kirby.

Wcześniej największe amerykańskie media m.in. FOX News na podstawie źródeł z Białego Domu informowały, iż politycy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i planowanej przez Moskwę operacji.

Putin ma planować inwazję na dużą skalę na Ukrainę. Ma ona być krwawa, brutalna i przypominać blitzkrieg – przekazała Jennifer Griffin, dziennikarka zajmująca się sprawami bezpieczeństwa.

Mówi się o 3000 do 5000 dodatkowych żołnierzy, którzy mieliby zostać wysłani na wschodnią flankę sojuszu. W razie dalszej eskalacji możliwe jest zwiększenie tych sił – powiedziała Griffin na antenie Fox News

Źródło: FOX News