0

PILNY komunikat USA! Wzywają obywateli do natychmiastowego OPUSZCZENIA Ukrainy!

Share

Obywatele USA przebywający na Ukrainie powinni natychmiast wyjechać, wykorzystując dostępne opcje transportu naziemnego – czytamy w najnowszym komunikacie ambasady Stanów Zjednoczonych na Ukrainie. Pilny apel został opublikowany po ataku rosyjskich wojsk na Winnicę.

Przypomnijmy, że ostatni taki komunikat ambasada USA wystosowała 28 maja br.. W obecnym apelu zauważono, że w najbliższym czasie zgromadzenia organizowane także na zachodniej Ukrainie mogą być celem ataków ze strony wojsk Federacji Rosyjskiej.

Mogą one stać się rosyjskimi celami militarnymi na terytorium całej Ukrainy, w tym na zachodzie – czytamy w oświadczeniu.

Zdaniem urzędników, sytuacja bezpieczeństwa obywateli USA przebywających na Ukrainie jest wciąż nieprzewidywalna.

Tekst opublikowany został po ataku rakietowym jakiego dokonało wojsko rosyjskie w mieście Winnica na zachodnie Ukrainy. W wyniku ostrzału zginęło co najmniej 23 osoby, uszkodzone zostało także kilkadziesiąt budynków.

Zdaniem struktur wojskowych Federacji Rosyjskiej ostrzał kierowany był w budynek garnizonowego Domu Oficerów Ukrainy. Odbywać się tam miało spotkanie dowództwa ukraińskich sił powietrznych z przedstawicielami zagranicznych dostawców broni.

Źródło: TSN.ua / Interfax