2

Pinkas uderza w antyszczepionkowców! „Sekta”

Share

Zaciekłego antyszczepionkowca nie przekonam, bo to bardzo często, nie bójmy się tego słowa, „sekta” – mówił były szef GIS prof. Jarosław Pinkas.

Członek Rady ds. Ochrony Zdrowia w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press nie ukrywał, że obecnie nie rozmawia z przeciwnikami szczepionek, ponieważ jego zdaniem takie dyskusje są zbędne. Jak podkreślił, nawet jeśli przedstawi logiczne argumenty, to nie trafią one do drugiej strony.

Ja osobiście nie wchodzę w taką polemikę. Staram się zamieścić od czasu do czasu w mediach społecznościowych jakiś argument, który uważam za stosowny i zazwyczaj nie podejmuję się później jakieś dyskusji. Często taka debata jest bowiem na korzyść internetowych trolli. Nie świadczy to o tym, że się tego boję. Po prostu uważam, że jest to bezcelowe, ponieważ zaciekłego antyszczepionkowca nie przekonam, bo to bardzo często, nie bójmy się tego słowa, „sekta” – stwierdził.

W rozmowie pojawiła się również kwestia celebrytów, którzy otwarcie opowiadają się przeciwko segregacji sanitarnej i przymusie szczepień. Jak można się domyślać, zdaniem rządowego „eksperta” są to osoby, które działają na niekorzyść społeczeństwa.

Zastanówmy się, kim są ci celebryci, którzy wątpią. Czy nie jest czasem tak, że jest to ich jedyny sposób na zaistnienie w przestrzeni publicznej? Może nie mają niczego więcej do pokazania, nie potrafią np. pięknie śpiewać, i często ten fałsz w ich głosie zacierany jest tym, że są kontrowersyjni i z tego powodu mogą być sławni? – podkreślił.

Źródło: Agencja Informacyjna Polska Press