0

Piotr Zieliński znowu z pozytywnym wynikiem COVID! „Regularnie szczepiony, ściśle przestrzegał protokołu medycznego”

Share

Po serii wymazów przeprowadzonych dzisiejszego popołudnia w drużynie pojawił się pozytywny wynik testu u Piotra Zielińskiego – poinformował twitterowy profil zespołu Napoli.

Przypomnijmy, reprezentant Polski został zaszczepiony przeciwko COVID-19 przed Mistrzostwami Europy. Pomimo tego w październiku miał pozytywny wynik testu. Teraz okazało się, że kolejny raz będzie musiał trafić na izolację.

W ostatnich dniach piłkarz, regularnie szczepiony, ściśle przestrzegał protokołu medycznego dotyczącego wszystkich zachowań, które należy stosować, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Piotr jest bezobjawowy i spędzi w swoim domu okres izolacji – poinformował klub.

To oczywiście nie pierwszy taki przypadek we Włoszech. W ostatnich tygodniach kibice stale informowani są o kolejnych zawodnikach, którzy trafiają na kwarantannę. Oprócz Zielińskiego na samoizolację wysłani zostali Stanislav Lobotka i Amir Rrahmani.

Do sytuacji covidowej w świecie piłki nożnej odniósł się ostatnio trener Lazio Rzym, Maurizio Sarri.

Jeśli ten wirus jest tak groźny, to siedźmy w domu i nie grajmy w piłkę. Jeśli nie jest, to zaklasyfikujcie go jako grypę – stwierdził.