1

PiS chce obowiązkowych szczepień?! Dworczyk wyjaśnia

Share

PIS wciąż walczy z antyszczepionkowcami! Zdecyduje się na radykalne kroki? Michał Dworczyk zdradza szczegóły.

 

Program szczepień przeciw koronawirusa wciąż trwa na całym świecie. Polski rząd jednak spotkał się z dużym problemem w tej sprawie. Wiele osób odmawiają przyjęcia preparatu. Nie przekonała ich nawet loteria, w której wygrać można milion złotych.

Podczas rozmowy z Polskim Radiem szef KPRM Michał Dworczyk skomentował m.in. sposoby walki z antyszczepionkowcami we Francjii, gdzie niezaszczepione osoby nie mogą wejść do galerii handlowej czy restauracji.

Polityk też nie ukrywał, że polski rząd uważnie analizuje to, jakie rozwiązania do walki z pandemią wdrażają inne kraje.

Chyba jest czymś oczywistym, że warto czerpać doświadczenia od naszych partnerów zagranicznych, warto analizować rozwiązania, które są przyjmowane w innych krajach – część z nich to są dobre rozwiązania, efektywne, a część może okazać się nieefektywnymi. W związku z tym warto te wszystkie działania w zakresie walki z pandemią obserwować – powiedział.

Dworczyk także zapewniał, że PIS na razie nie planuje wprowadzania obowiązku szczepień.

Dzisiaj nie prowadzimy tego rodzaju prac, dzisiaj raczej są prowadzone prace związane z monitoringiem, analizą efektywności tych rozwiązań, które są stosowane w innych krajach – dodał.