1

PiS chce przyspieszonych wyborów?! Morawiecki: „chcemy rządzić co najmniej do 2023 roku”

Share

Od pewnego czasu krążą plotki na temat przedterminowych wyborów w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki postanowił zabrać głos w sprawie.

 

Mateusz Morawiecki ostatnio wybrał się na Śląsk, gdzie spotkał się z mieszkańcami Pszczyny. Podczas wizyty premier mówił m.in. o planach rządu oraz Polskim Ladzie.

Drodzy nasi przeciwnicy polityczni: wy też skorzystacie z tego, a my się cieszymy, że cała Polska skorzysta z Polskiego Ładu, bo dla każdego Polaka, także dla naszych przeciwników politycznych, jest miejsce pod polskim niebem, jest miejsce w domu, który nazywa się Polska – mówił.

Szef rządu podkreślał, że Polski Ład opiera się m.in. na programie 500 plus, niskich podatkach oraz modernizacji dróg w małych miejscowościach.

Cieszą mnie te wszystkie zmiany, projekty, polityka prospołeczna, 500 plus, 300 plus, 13-te emerytury, wszystkie drogi powiatowe i gminne – to wszystko mnie cieszy. Ale najbardziej cieszy mnie to, że zwykli ludzie, zwykli Polacy odzyskują pewność siebie, że nie są już wciśnięci do kąta, nie są zepchnięci na margines, odzyskują godność – dodał.

Podczas spotkania Morawiecki też postanowił skomentować doniesienia na temat przedterminowych wyborów.

Dzisiaj jesteśmy u progu wychodzenia z COVID-19, u progu realizacji Polskiego Ładu. Czasami na tych spotkaniach jestem pytany, czy przypadkiem nie zbliżają się wybory. Otóż, szanowni państwo: nie, nie mamy takich zamiarów – chcemy rządzić co najmniej do 2023 roku – powiedział.

Przemówienie premiera jednak nie przekonało części zgromadzonych mieszkańców Pszczyny. Ludzi wykrzykiwali m.in. “Pinokio”, “Miskę ryżu daj”, czy “Będziesz siedział”.