0

PiS chce zakazać promocji LGBT. Projekt podobny do Węgierskiego i Rosyjskiego

Share

Rząd PIS pracuje nad “zakazem związanym z działaniami promocyjnymi, propagandowymi środowisk LGBT”. Ustawa wejdzie w życie?

 

15 czerwca parlament węgierski zakazał propagować zmiany płci oraz homoseksualizm na zajęciach szkolnych, podczas których podejmują się kwestie seksualności. Jak zdradził wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, podobne rozwiązanie planują wprowadzić też w Polsce.

Zakaz zmiany płci, nad tym pracuje pan minister Wójcik, jako minister w kancelarii premiera – powiedział podczas rozmowy w “Faktach po Faktach” polityk Solidarnej Polski, dodając, że Wójcik pracuje też “nad zakazem działań promocyjnych, propagandowych środowisk LGBT”

Sam Michał Wójcik zaprzeczył temu, twierdząc, że nie pracuje nad zakazem zmiany płci. Zmiany będą dotyczyć adopcji dzieci przez osoby homoseksualne.

Nie znam dokładnie wypowiedzi ministra Wosia. Z Twittera wynika, że odnosił się do ustawy, którą już przedstawiałem, czyli kwestii zakazu adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Jeśli chodzi o zmianę płci, to w Polsce jest jednoznaczna regulacja w tym zakresie – mówił członek Rady Ministrów.