1

PiS nie odpuszcza! Syn Mariana Banasia zatrzymany przez CBA!

Share

Centralne Biuro Antykorupcyjne w piątek 23 lipca zatrzymało Jakuba Banasia, syna Mariana Banasia. Jak poinformował prezes NIK, do tego doszło na lotnisku w Krakowie.

 

Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie Tadeusz G. oraz społeczny doradca prezesa NIK Jakub Banaś, prywatnie syn prezesa Izby, Mariana Banasia, zostali zatrzymani przez CBA na lotnisku Kraków-Balice.

Mój syn został dziś zatrzymany ok. godziny 13:30 na lotnisku Kraków Balice, gdy w towarzystwie małżonki wracał z urlopu. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA – napisał na swoim Twitterze Marian Banaś.

Jak podaje CBA na swojej stronie, zatrzymani mają związek ze śledztwem dotyczącym składania fałszywych oświadczeń majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną, które jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

Według CBA Jakub B. miał “kilkukrotnie posługiwać się poświadczającymi nieprawdę dokumentami w toku prowadzonych rozliczeń z krakowskimi Urzędami Skarbowymi, jak również w celu uzyskania dofinansowania z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie”.