0

PiS oszalał? Dworczyk zapowiedział w Kijowie kolejne pieniądze dla obywateli Ukrainy! 10 tys. zł na osobę

Share

„Rusza fundusz imienia błogosławionego Klemensa Szeptyckiego, mający na celu pomoc ukraińskim sierotom wojennym i kobietom uwolnionym z niewoli” – poinformował w środę w Kijowie szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że każde dziecko objęte tym programem będzie miesięcznie otrzymywało około 5 tys. hrywien (ok. 630 złotych). Dodatkowo kobiety z traumą dostaną z naszych podatków jednorazowo 10500 zł… Jak się bawić to się bawić.

– Dzisiaj rusza fundusz imienia błogosławionego Klemensa Szeptyckiego, który jest patronem tego całego przedsięwzięcia, które ma na celu pomoc sierotom wojennym i kobietom uwolnionym z niewoli – powiedział Dworczyk na konferencji prasowej.

Dalej szef KPRM mówił, że w środę została też uruchomiona strona internetowa, gdzie można występować o pomoc dla dzieci, które utraciły rodziców w trakcie działań wojennych.

– W ciągu roku możemy takie zapomogi przyznać do 1600 dzieciom. Każde dziecko, które będzie objęte tym programem będzie miesięcznie otrzymywało równowartość około 5 tys. hrywien – przekazał Dworczyk.

Co więcej z naszych pieniędzy rząd PiS chce też pomóc kobietom, które zostały uwolnione z rosyjskiej niewoli i które przeżyły tam traumę.

– Takie kobiety zgłaszając się do tego programu będą mogły liczyć na jednorazową zapomogę w wysokości 80 tysięcy hrywien (ok. 10 tys. zł) oraz później pomoc związaną z pomocą psychologiczną i rehabilitacyjną – mówił szef KPRM.

Internauci komentują