0

PiS przesunie wybory?! Zaskakujące doniesienia z kręgu władzy

Share

Prawo i Sprawiedliwość chce zmiany terminu wyborów! Partia ma na to dwa powody.

 

Jak informuje “Dziennik Gazety Prawnej” “wybory samorządowe miałyby się odbyć wiosną 2024 r., zamiast jesienią 2023 r”. Okazuje się, że pomysły na przesunięcie wyborów pojawiały się jeszcze w 2017 roku. Jednak się nie udało.

Teraz Prawo i Sprawiedliwość zamierza przygotować ustawę, która umożliwiłaby zmianę terminu wyborów. Partia rządząca ma na to dwa powody. Jeden z nich to kalkulacja polityczna, drugi – uniknięcie podwójnej elekcji jednocześnie.

W 2023 roku w jednym okresie odbędą się wybory samorządowe oraz parlamentarne.

Trudno będzie zorganizować wszystko w jednym czasie, ludzie mogą się w tym pogubić. Dlatego przygotujemy ustawę wydłużającą obecną kadencję samorządów, np. o pół roku – mówił jeden z polityków PiS w rozmowie z “DGP”.

Partia rządząca jednak może spotkać się z poważnym problemem. W przypadku zmiany terminu wyborów samorządowcy mogą startować w wyborach parlamentarnych. Jak twierdzi jeden z polityków PIS, opozycja mogłaby osiągnąć w nich dobre wyniki.

I wtedy, gdybyśmy nie zmienili kolejności głosowań, z marszu wchodzi w wybory parlamentarne jako umowny zwycięzca, a my jako umowni przegrani. Nie chcielibyśmy tego – dodał.