0

PiS w EUFORII! Telewizory odbierają tylko kanały TVP

Share

Prawo i Sprawiedliwość odcięło od telewizji komercyjnych miliony Polaków! Teraz będziemy oglądać wyłącznie prorządową TVP?!

W poniedziałek 27 czerwca w życie wszedł ostatni etap zmiany standardu nadawania telewizji naziemnej. Chodzi o zmianę standardu DVB-T, w jakim dotąd nadawała telewizja w Polsce na nowszy DVB-T2/HEVC. To spowodowało, że miliony obywateli nie mają możliwości oglądania innych kanałów oprócz … TVP, ponieważ by odbierać tv, trzeba mieć albo telewizor wyprodukowany po 2015 roku, albo specjalny dekoder. W związku z tym osoby, którym nie stać na nowy sprzęt zostali odcięci od m.in. takich stacji jak TVN, Polsat, Polo TV czy Puls. Podkreślimy, że dotyczy to użytkowników telewizji naziemnej.

Dlaczego działają kanały TVP? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji dogadało się z Urzędem Komunikacji Elektronicznej, żeby Telewizja Polska nie musiała przechodzić na nowy standard do końca 2023 roku, co wywołało oburzenie w  TVN, Polsacie, TV Puls i Kino Polska. W tej sprawie nadawcy wydali oświadczenie, w którym podkreślili, że “proces refarmingu i zmiany standardu nadawania został przeprowadzony w sposób znacząco odmienny od ustaleń poczynionych w ostatnich 2 latach w gronie nadawców, UKE, KRRiT oraz Ministerstwa Cyfryzacji”, W wyniku tego ok. 2,5 milionów Polaków zostali odcięci od ogólnodostępnych kanałów Polsatu, TVN, TV Puls, Kino Polska oraz wielu innych.