0

PIS w nocy wprowadził nowe obostrzenia! Obowiązują już od dziś!

Share

PiS wprowadził nowe obostrzenia! Decyzję opublikowano w formie rozporządzenia przed północą w poniedziałek 22 lutego.

Nowe obostrzenia znalazły się w rozporządzeniu opublikowanym w Dzienniku Ustaw tuż przed północą 22 lutego. Większość z nich wchodzą w życie już 23 lutego.

Od dziś osoby wracający do Polski z zagranicy muszą przedstawić dokument o zaszczepieniu preparatem dopuszczonym na terenie Unii Europejskiej. Kwarantanna nie obowiązuje też uczniów pobierający naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunów, dzieci przedszkolne oraz studenci, doktoranci i osoby prowadzące działalność naukową.

Obostrzenia także dotyczą lecznictwa uzdrowiskowego.

O poluzowaniu restrykcji można mówić w przypadku lecznictwa uzdrowiskowego. Nowe obostrzenia zezwalają na takie leczenie w ośrodkach rehabilitacyjnych i uzdrowiskach, jednak konieczne będzie przedstawienie ujemnego wyniku testu na koronawirusa, który został przeprowadzony nie później niż na sześć dni przed rozpoczęciem turnusu. Testy ma opłacić NFZ – pisze “Wirtualna Polska”.

Rząd też zdecydował się na zaostrzenie restrykcji w kasynach. Od dziś na miejscu nie będzie można już spożywać posiłków oraz napojów.