1

PiS wystraszył się masowych protestów?! Marszałek przyznaje: Posłowie PiS nie złożyli projektu!

Share

Słyszałam tę konferencję prasową i wiem, ze został zapowiedziany – twierdziła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, jednocześnie informując, że projekt posłów PiS który miał zezwolić na segregację pracowników nie trafił do laski marszałkowskiej.

Przypomnijmy, o projekcie ustawy która pozwalałaby na segregowanie pracowników poprzez weryfikację szczepień przeciw COVID-19, dowiedzieliśmy się w środę 17 listopada. Wówczas to specjalną konferencję zwołali posłowie Czesław Hoc i Paweł Rychlik.

Od tej pory w mediach trwała gorąca dyskusja na temat zmian w prawie, które wprowadziłyby segregację sanitarną obywateli. Zdecydowany sprzeciw wobec takim rozwiązaniom wyrażała między innymi Konfederacja.

Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji jakoby projekt miał dotrzeć do Sejmu, aby ten mógł rozpocząć nad nim pracę.

Potwierdzam, że taki projekt nie został złożony – powiedziała marszałek z ramienia PiS.

Jednocześnie warto przypomnieć, że Elżbieta Witek zapowiedziała spotkanie przedstawicieli wszystkich sił politycznych zasiadających w parlamencie. Według niej, powinno się wypracować wspólny, ponadpartyjny projekt ustawy segregacyjnej.

W spotkaniu weźmie także udział Konfederacja, która jako jedyna siła planuje sprzeciwić się takim rozwiązaniom.

Włączymy się w prace, które zagwarantują brak segregacji sanitarnej w Polsce. Włączymy się w to, co będzie dotyczyło zagwarantowania poszanowania praw konstytucyjnych obywateli – mówił Robert Winnicki w trakcie konferencji prasowej.

Źródło: Polsat News / Konfederacja