1

PiSowski lockdown wsparł… niemiecką sieć! „Lidl Polska w epidemii zwiększył wpływy i zysk”

Share

Patriotyzm, wsparcie polskich przedsiębiorców, ratowanie miejsc pracy – to hasła, które powtarzane są jak mantrę przez polityków PiS. Okazuje się jednak, że na lockdownie zarobiła niemiecka sieć Lidl Polska.

Podczas, gdy polskie sklepy nie były w stanie wiązać końca z końcem i masowo bankrutowały, niemiecka sieć Lidl zyskała nowych klientów i zwiększyła swoje zyski – informuje portal „Wirtualne Media”. Wprowadzony lockdown spowodował wzmożony ruch w sklepach wielkopowierzchniowych.

W roku finansowym od marca ub.r. do lutego br. wpływy netto spółki komandytowej Lidl, odpowiadającej za działalność Lidl Polska, ze sprzedaży towarów i materiałów wyniosły 23,85 mld zł, wobec 21,69 mld zł rok wcześniej. Natomiast przychody netto ze sprzedaży produktów wzrosły z 14,11 do 21,16 mln zł – czytamy w informacji prasowej udostępnionej przez Wirtualne Media.

Przypomnijmy, że przedstawiciele wolnościowego skrzydła Konfederacji od samego początku apelowali do rządzących, aby nie decydować się na lockdown. W momencie, gdy ten został wprowadzony przedstawiciele partii KORWiN proponowali, aby zrezygnować z zakazu handlu w niedzielę. Żaden z tych postulatów nie został jednak spełniony.

PS. od redakcji:

Jako sympatycy ruchu wolnościowego apelujemy, aby nie odbierać tej wiadomości przez pryzmat „niemieckości” sieci Lidl, ale przede wszystkim faktu nierówności szans w prowadzeniu działalności. Od samego początku wiadome było, że zamykanie znacznej części biznesów, godziny dla seniorów etc. uderzą przede wszystkim w mniejszych przedsiębiorców, którzy nie będą w stanie utrzymać swojego przedsiębiorstwa.