1

PiSowski zamach na przedsiębiorców i pracowników! „Nowy Ład” zlikwiduje umowy o dzieło?

Share

Uczciwa praca, godna płaca – to jedno z haseł, które ma pojawić się w przygotowanym przez rząd „Nowym Ładzie”. Czy oznacza to między innymi zamach na przedsiębiorców i pracowników, poprzez likwidację umów o dzieło?

„Śmieciówki” bo tak są one nazywane przez lewactwo, mają być w najbliższym czasie niemal całkowicie wyeliminowane. Dziać się będzie tak na podstawie rozszerzonych kompetencji Państwowej Inspekcji Pracy. Urzędnicy będą mogli nakazać pracodawcom przekształcenie umów o dzieło lub zlecenie, na umowy o pracę.

Będę postulował do rządu, aby ten pomysł powrócił. To jest rozwiązanie, które już dawno temu powinno być wprowadzone w życie, ale z powodu koronawiusa wszystko przeciągnęło się w czasie – mówi poseł PiS, Janusz Śniadek.

To już nie pierwsza taka próba koalicji PiS – Lewica. Politycy tych partii wielokrotnie wypowiadali się negatywnie o „śmieciówkach”. W oficjalnych przekazach przedstawiane są one jako niekorzystne dla pracowników. Prawda jest jednak zupełnie inna i chodzi w niej o pieniądze, a dokładniej opodatkowanie. Z umów o pracę państwo będzie czerpało zdecydowanie więcej korzyści finansowych, niż z niżej opodatkowanych umów o dzieło czy zlecenie.