5

PiS’owski ZAMORDYZM! Wyprowadzać w kajdankach, nie zważać na protesty! B. Piecha: „To jedyna broń!”

Share

Obostrzenia plus zaszczepienia to jedyna broń, jaką dziś mamy – mówił poseł PiS Bolesław Piecha odnosząc się do planowanych przez rząd zmian w prawie, które wprowadzą segregację sanitarną i skrajne ograniczenia dla osób niezaszczepionych.

W rozmowie z Radio ZET polityk przekonywał, że jest gorącym zwolennikiem wprowadzenia możliwości weryfikacji paszportów covidowych przez pracodawców. Jego zdaniem przepisy spotkają się z oporem społecznym, ale nie można zwracać na to uwagi.

Rząd przygotowuje dokument dotyczący obowiązkowych szczepień. Pierwsza sprawa to dać pracodawcom podstawę prawną, by mogli weryfikować zaświadczenie covidowe. Pracodawca będzie miał możliwość weryfikacji, czy pracownik jest zaszczepiony czy nie lub czy przechorował czy nie – stwierdził.

Wiem, że to pewien problem, ale ja bym się go nie bał. W innych państwach to funkcjonuje i jakoś nie widzę, żeby tam był zamęt z powodu sprawdzania zaświadczeń covidowych – dodał.

Prowadząca program Beata Lubecka dopytywała przedstawiciela partii rządzącej o kwestię obowiązkowych szczepień oraz sposobu, w jaki będzie to wymuszane na pracownikach.

Obowiązek szczepień? Nikt w kajdankach nie doprowadzi pani (red. na szczepienie), ale można wyprowadzić z miejsca pracy – stwierdził Piecha.

A co jeśli decyzje rządu Mateusza Morawieckiego doprowadzą do społecznego buntu i licznych protestów? Okazuje się, że zdaniem polityka PiS nie warto na to zwracać uwagi.

Protesty, jeśli chodzi o dobro, jakim jest zdrowie publiczne nie powinny mieć miejsca. Jeśli mają, to nie należy ich brać, aż tak poważnie pod uwagę – podkreślił.

Źródło: Radio ZET