0

Planował zamach na nowe Prezydenta USA?! W Waszyngtonie aresztowano uzbrojonego mężczyznę, udawał ochroniarza…

Share

Inauguracja Joe Bidena zbliża się wielkimi krokami. Podczas przygotowań do uroczystości w Waszyngtonie, blisko Kapitolu aresztowano mężczyznę z niezarejestrowaną bronią. Planował zamach?!

Już za kilka dni w Waszyngtonie odbędzie się inauguracja Joe Bidena. Przygotowania do uroczystości idą pełną parą. Okazuje się, że z powodu agresywnych nastrojów sympatykom Trumpa w mieście została kilkukrotnie zwiększona ochrona. Oprócz tego, w piątek doszło do niepokojącego incydentu.

W Waszyngtonie aresztowano mężczyznę z niezarejestrowaną bronią. 31-letni Wesley Allen Beeler z Wirginii próbował dostać się na teren Kapitolu. Mężczyzna przedstawił dokumenty nieuprawniające go do wejścia, jednak jak podaje “New York Times”, nie były one sfałszowane, a mężczyzna był zatrudniony jako podwykonawca.

W samochodzie Beelera policja znalazła niezarejestrowaną broń palną i ponad 500 sztuk amunicji. Mężczyzna twierdzi, że miał zajmować się ochroną sprzętu mediów podczas uroczystości, jednak jego pracodawca miał dać mu rzekomo nieprawidłowe uprawnienie do wejścia.

Wesley Beeler został oskarżony za noszenie niezarejestrowanej broni palnej oraz nielegalne posiadanie amunicji. Po 24 godzinach został wypuszczony z aresztu.