0

Płatne szczepienia na koronę?! Niedzielski zabrał głos. Pada konkretna data

Share

Wprowadzenie odpłatności za szczepienie przeciw COVID-19 jest mało prawdopodobne – twierdzi Adam Niedzielski. Minister zdrowia w rozmowie z telewizją WP podkreślił, że takie scenariusze były brane pod uwagę.

 

Przypomnijmy, część ekspertów będących członkami rady medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim nie ukrywała swojego przekonania, iż szczepienia na koronawirusa od pewnego momentu powinny być usługą płatną. Ich zdaniem, to zachęciłoby Polaków do szybszego zdecydowania się na ukłucie.

Wszystko wskazuje na to, że inne zdanie na ten temat ma minister zdrowia Adam Niedzielski. Zdaniem polityka, choć takie głosy były brane pod uwagę, to w najbliższym czasie nie będą one realizowane.

Na pewno do końca września nie będziemy zmieniali żadnych reguł związanych z refundacją szczepienia, co oznacza, że ono będzie darmowe, za darmo będzie również usługa. A później z większym prawdopodobieństwem będziemy chcieli kontynuować te zasady – stwierdził.

Przypomnijmy, w programie „Tłit” minister Niedzielski mówił również o ewentualnej 3 dawce szczepionki. Pisaliśmy o tym tutaj – Trzecia dawka ukłucia dla Polaków?! Niedzielski zabrał głos