0

Płot na granicy z Białorusią to dziadostwo! Widać podkop utworzony przez przemytników migrantów [WIDEO/FOTO]

Share

Ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej, które miało powstrzymać funkcjonariuszy reżimu Łukaszenki przed przerzucaniem ludzi na terytorium UE, okazuje się, że jest jednak do sforsowania. Prof. Maciej Duszczyk, ekspert polityki migracyjnej z UW, opublikował zdjęcia, które pokazują na ile jest szczelna zapora wybudowana za ponad 1,6 mld. złotych.

Przypomnijmy, że parę miesięcy temu na granicy polsko-białoruskiej zaczęli pojawiać się migranci z Bliskiego Wschodu. Miało to na celu zdestabilizowanie polskiej granicy, przed jak się okazało planowanym atakiem Rosji na Ukrainę. Rząd by uniemożliwić nielegalny imigrantom przekraczanie granicy, zdecydował się postawić mur. Niestety, ale nie zdaje on do końca egzaminu.

Podkopy pod ogrodzeniem na granicy

Sprawę postanowił skomentować prof. Maciej Duszczyk, ekspert polityki migracyjnej z UW, opublikował w swoich mediach społecznościowych zdjęcia, na których pokazuje, że przemytnicy doskonale radzą sobie z zaporą postawioną przez warszawski rząd.

„W ramach swojej pracy naukowej zbieram różne materiały i oczywiście je dokładnie weryfikuję. Coraz więcej pojawia się zdjęć i filmów z granicy. Wybór kilku z potwierdzonych źródeł. Mur nie spełnia celów, dla których został zbudowany. Mnie to nie dziwi. Pisałem o tym wielokrotnie” – pisze ekspert w mediach społecznościowych.