0

Podwyżki dla medyków? Niedzielski nałoży NOWY PODATEK na Polaków!

Share

Rząd chce skłócić personel medyczny z Polakami?! Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że podwyżki dla medyków są realnie, ale trzeba podwyższyć podatek VAT.

Protestujący medycy nie ustępują. Domagają się między innymi wyższych pensji. Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej powiedział, że podwyżki dla personelu medycznego jednak są realne, ale jaką cena?!

Jak wyliczył szef resortu zdrowia, koszt podwyżki świadczeń dla medyków wynosi około 100 miliardów złotych rocznie. Zdaniem polityka są realnie w przypadku podniesienia podatku VAT.

Medycy oczekują, że poniesiemy te koszty od razu, nie w przyszłych latach. 100 mld złotych to ponad połowa rocznych wpływów z VAT. Żeby więc zrealizować postulat medyków i zapewnić im wyższe płace, podatek ten musiałby wzrosnąć z 23 do 36 proc. – powiedział Niedzielski.

Protestujący medycy także domagają się spotkania z premierem. Jak poinformował Niedzielski, Mateusz Morawiecki jednak nie weźmie udziału w rozmowach.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia liczy, że resort zdrowia wysłucha i spełni postulaty medyków. Te dotyczą m.in. natychmiastowej zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia, wzrostu wyceny świadczeń i urlopów dla medyków – podaje biznes.radiozet.pl.