0

[POGODA] Jaki będzie świąteczny weekend? Sprawdź prognozy

Share
Jan Bieńkowski

Ciepło i słonecznie – tak najkrócej opisać można świąteczny weekend w Polsce. Dopiero od wtoku pogoda zacznie się zmieniać na deszczową i wietrzną.

Jak informują meteorolodzy z IMGW, w sobotę i niedzielę, w większości regionów Polski możemy spodziewać się słońca. Umiarkowane zachmurzenie pojawi się na zachodzie i północnym zachodzie. Temperatura średnio wynosić będzie od 13 do 15 stopni. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, tam w niedzielę na słupkach zobaczyć będziemy mogli nawet 20 stopni C. Powieje jedynie w górach, gdzie prędkość wiatru może wynieść 60-70 km/h.

W poniedziałek najwięcej słońca poczują mieszkańcy wschodu kraju. Na pozostałym obszarze dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. W dzień najcieplej będzie w centrum Polski oraz na południu. Tam temperatura wynosić będzie od 15 do 17 stopni. Najchłodniej będzie zaś na zachodzie, tam na słupkach termometrów zobaczyły około 13 stopni C. Tam też wiejący wiatr obniżać będzie odczuwalną temperaturę.

Pogoda zacznie się psuć od wtorku. Na wschodzie i południowym wschodzie kraju pojawić się mogą intensywne opady deszczu. W dzień na termometrach maksymalnie 8-10 stopni C, na wschodzie 13 stopni C.

Źródło: IMGW