0

Pogoda kompletnie oszalała! Pierwszy śnieg już wkrótce?!

Share

Pogoda w tym roku zdecydowanie oszalała! Po wyjątkowo upalnym lecie czeka na nas … pierwszy śnieg?! IMGW ujawnia, kiedy spodziewać się białego puchu.

Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna. Po wyjątkowo upalnym lecie jesień nas powitała sporym ochłodzeniem. Według długoterminowej prognozy nie będziemy musieli długo czekać także na pierwsze opady białego puchu. Zdaniem synoptyków mogą pojawić się dosyć wcześnie.

Według obliczeń synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pierwsze opady śniegu możliwe są już … w listopadzie. Mimo to temperatura powietrza w listopadzie i grudniu na terenie całego kraju ma być w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Zarówno w przypadku listopada, jak i grudnia nasza prognoza zakłada, że zmieszczą się one w przedziale zgodnym z normą wieloletnią. To oznacza, że średnia temperatura w pierwszym miesiącu, oczywiście uwzględniając też noc, zamknie się w granicach 3,5-5,4 stopnia. Z kolei w grudniu ten przedział powinien wynieść od minus 0,6 do plus 1,4 stopnia – powiedział meteorolog Radosław Droździoł.