1

Pogoda kompletnie oszalała! Przed nami pierwsze przymrozki

Share

Pogoda w tym roku zdecydowanie oszalała! Po upalnych dniach czekają na nas … pierwsze przymrozki. Na termometrach nawet poniżej 5 stopni Celsjusza!

Jesień zbliża się wielkimi krokami i niesie za sobą kolejną zmianę pogody w Polsce. Po piekielnych upałach czeka na nas ostre ochłodzenie i pierwsze przymrozki. Według synoptyków przez najbliższe dni temperatura w naszym kraju średnio wyniesie około 20 stopni Celsjusza w dzień. W nocy jednak będzie o wiele zimniej. Wszystko za sprawą powietrza arktycznego.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pod koniec tygodnia termometry pokażą nawet 5 stopni Celsjusza w nocy. Także prognozowane są opady deszczu oraz lokalne burze.

Na początku i pod koniec tygodnia termometry pokażą lokalnie ponad 25 st C. W czwartek i piątek w nocy na wschodzie kraju, temperatura może spaść miejscowo nawet do 5 st C. Do środy na przeważającym obszarze kraju będzie padać przelotny deszcz, a na północy i wschodzie lokalnie zagrzmi – czytamy w komunikacie IMGW.