0

Pogoda na długi weekend sierpniowy. Szykujcie parasole

Share

Przed nami długi sierpniowy weekend. Jakiej pogody możemy się spodziewać w tych dniach? Synoptycy mają dobre wieści tylko dla jednego regionu.

Długi weekend sierpniowy zbliża się wielkimi krokami. Niestety, nie ma co liczyć na piękną słoneczną pogodę w ciągu całego weekendu. Według synoptyków nie zabraknie też niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

W piątek 12 sierpnia na południowym wschodzie termometry pokażą około 25 st. C, 26 st. C w centrum kraju, i do 29 st. C na północnym zachodzie. Przelotne opady deszczu, wiatr umiarkowany, podczas burz w porywach do 80 km/h.

W sobotę przelotne opady deszczu, miejscami burze. Wiatr w trakcie burz w porywach do 80 km/h. Na termometrach zobaczymy od 24 st. C na południu kraju do 30 st. C na północnym zachodzie.

Niedziela niestety też upłynie niestety pod znakiem opadów. Termometry wskażą od 25 st. C na Podkarpaciu, do 30 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr umiarkowany, jedyny na wybrzeżu dość silny do 40-60 km/h.

W poniedziałek 15 sierpnia na wschodzie i w centrum popada przelotny deszcz, lokalnie wystąpią też burze (z opadem rzędu 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h). Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Podkarpaciu, przez 28 st. C w centrum kraju, do 31 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie, ze wschodu. – podaje tvnmetio.pl.