0

Pogoda w wakacje 2021! Tropikalne upały w Europie

Share

Jakie będzie lato 2021? Synoptycy zapowiadają TROPIKALNE upały w Europie!

Lato zbliża się wielkimi krokami. Jaka pogoda czeka nas w tym roku podczas wakacji? Synoptycy zapowiadają wysokie temperatury w Europie jeszcze w maju! Prawdopodobnie czekają nas upały stulecia.

Jak wynika z modeli synoptyków dla Europy południowo-zachodniej i południowo-środkowej, średnia temperatura będzie wynosiła około 21-26 st. C w czerwcu i nawet do 34 st. C w lipcu. Wówczas zaskoczeniem nie powinny być też 40-stopniowe wartości na termometrach. W sierpniu możliwe jest nieznaczne ochłodzenie – informuje Radio ZET.

Dla Polaków jednak nie ma tak dobrych wieści. Jak podaje Radio ZET, na termometrach zobaczymy 19-21 st. C w czerwcu, 21-25 st. C w lipcu, a w sierpniu znów między 19 a 21 st. C. Oprócz tego w ostatnim miesiącu lata trzeba się spodziewać ulewnych deszczy i burz.

Tegoroczne lato będzie przeokropne, deszczowe i burzowe. Za to bez suszy atmosferycznej, glebowej i hydrologicznej, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach. To będzie takie lato, z jakim często mieliśmy do czynienia w latach 70-tych i 80-tych – zapowiada obserwator przyrody z Wartkowic, Zdzisław Cyganiak na lamach lodz.naszemiasto.pl.