0

Pogodowy ARMAGEDON nad Polską! 4 osoby nie żyją, kilka jest rannych

Share
Jan Bieńkowski

IMGW ostrzega przez wichurami, które przechodzą nad Polską. Silny wiatr spowodował już śmierć 4 osób. Straż interweniowała ponad 3200 razy.

Jak informują przedstawiciele służb ratunkowych najgorsza sytuacja jest obecnie w województwie dolnośląskim i wielkopolskim. Wiatr wzmaga się jednak również w innych regionch kraju między innymi województwie zachodniopomoskim i kujawsko-pomorskim.

Tam mam bardzo dużo interwencji to powalone drzewa, zerwane trakcje i zerwane dachy. Łącznie w regionie do tej pory odnotowaliśmy ponad 1,1 tys. interwencji – poinformowała Magdalena Cwynar z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu, opisując trudną sytuację w powiatach legnickim, bolesławskim, lwóweckim i karkonoskim.

Służby co chwilę otrzymują kolejne informacje o tragicznych zdarzeniach na drogach. Warunki atmosferyczne przyczyniły się do śmierci już czterech osób. Mowa między innymi o ofierze w miejscowości Rusko, tam na drodze krajowej nr 5 dachował samochód dostawczy.

Pamiętajmy, żeby pozamykać w domach drzwi i okna. Z balkonów i tarasów pousuwajmy także przedmioty, które zdmuchnięte podmuchem wiatru mogą zrobić komuś krzywdę – przypomina rzecznik podkarpackiej PSP brygadier Marcin Betleja.