0

Pokaz siły Putina?! Na Lwów wystrzelono 50 pocisków! Chcieli zrównać miasto z ziemią?

Share

To miał być prawdziwy pokaz siły Władimira Putina – twierdzą eksperci komentujący ostrzelanie Lwowa przez rosyjskie wojsko. Przypomnijmy, ataki na miasto odbywały się w momencie wizyty prezydenta Joe Bidena w Warszawie.

Jak informują lokalne władze w sobotę, w godzinach popołudniowych i wieczornych dokonano dwóch ostrzałów miasta. Według mera Lwowa Andrija Sadowego, 4 z 50 wystrzelonych rakiet uderzyły w zakłady przemysłowe, w których to znajdowały się magazyny paliwa.

Ogromne uderzenie rakietowe. Kolejne duże ukraińskie miasto. Blisko granicy. Ambasady wielu krajów w mieście, ale barbarzyńców Federacji Rosyjskiej nie interesuje nic, żadna historia, żadne dziedzictwo, żadne zagraniczne misje dyplomatyczne – napisał na twitterze Mychajło podolak, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Według najnowszych informacji opierających się o źródła wojskowe atak nastąpił z terenu Krymu, z okolic Sewastopola. Zdecydowana większość rakiet została zbita przez siły obrony Ukrainy.

Warto przypomnieć, że to kolejny raz, gdy miasto stało się celem ataku wojsk rosyjskich. Wcześniej 18 marca przeprowadzono atak rakietowy na teren Lwowskich Państwowych Zakładów Naprawy Samolotów.

Źródło: Zaxid.net