0

Polacy tracą zaufanie do prezydenta Dudy! Ten sondaż nie pozostawia wątpliwości

Share

Najnowszy sondaż! Andrzej Duda nie będzie dumny z wyników. Polacy uważają, że prezydent jest „wykonawcą politycznej woli” Prawa i Sprawiedliwości.

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez IBRiS dla “Rzeczpospolitej” zapytał respondentów o ocenę prezydenta. 35,4 proc. ankietowanych uważa, że Andrzej Duda jest “wykonawcą politycznej woli partii rządzącej”. Z kolei 25,5 proc. badanych oceniają go jako „wybitnego męża stanu”, a 21 proc. stwierdziło, że jest „nie gorszym i nie lepszym prezydentem niż jego poprzednicy”. 12,5 proc. ankietowanych uważa, że Andrzej Duda jest politykiem, któremu nie udało się zbudować autorytetu głowy państwa. “Nie wiem” odpowiedziało 6 proc. badanych.

Co ciekawe, pozytywnie oceniają działania prezydenta głównie kobiety. Aż 33 proc. respondentek oceniają Dudę jako „wybitnego męża stanu”. W kolei mężczyzn jedynie 18 proc.

Najbardziej przychylną prezydentowi grupą są osoby w grupie wiekowej 60-69 lat – 41 proc., a także mieszkańcy wsi – 42 proc. oraz osoby o wykształceniu podstawowym (49 proc.), wierzący i praktykujący regularnie (74 proc.) – podaje rp.pl.