0

Polacy ZAPŁACĄ za film o „bohaterze” Jarosławie Kaczyńskim. TVP już szykuje „Człowieka zbuntowanego”

Share

Telewizja Polska planuje zrealizować film dokumentalny o opozycyjnej przeszłości Jarosława Kaczyńskiego. Zapłacą za to … Polacy.

 

TVP zrealizuje dokument pod tytułem “Człowiek zbuntowany” o wielkich dokonaniach Jarosława Kaczyńskiego w czasach PRL. Jeszcze przed emisją film wzbudził poważne kontrowersje.

Dokument ma być zrealizowany ze środków Telewizji Polskiej, a jak wiadomo, pochodzą oni z podatków płaconych przez Polaków. “Fakt” postanowił dowiedzieć się, ile będzie kosztować film o “bohaterze” Kaczyńskim, jednak produkcja nie zamierza tego zdradzić.

Film realizowany jest w modelu telewizyjnej produkcji wewnętrznej. Planowane koszty utrzymane są na standardowym poziomie, analogicznym do podobnych filmów. Szczegóły produkcji oraz premiery stanowią tajemnicę handlową przedsiębiorstw – poinformowało Centrum Informacji TVP.

Informacja o planach wyprodukować dokument o Kaczyńskim wyszła na jaw, gdy Bogdan Borusewicz opublikował w sieci list od TVP. W nim proszono go o wypowiedź do filmu. Marszałek jednak odmówił, tłumacząc, że nic nie wie o działalności Kaczyńskiego w tamtych latach.

Człowiek zbuntowany to dokument o działalności opozycyjnej lat 70. i 80. ukazujący postać Jarosława Kaczyńskiego i jego drogę do polityki. W archiwach Telewizji Polskiej znajdują się liczne materiały, dotyczące początków aktywności ówczesnych opozycjonistów, ukazujących ich działania antykomunistyczne, represje, jakich doznawali oraz codzienną walkę. Wydarzenia tamtych dni zostaną w filmie skonfrontowane z wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego 'dziś’ oraz innych ważnych opozycjonistów – świadków historii – czytamy w liście do Borusewicza.