10

Policja rusza na ulice! Posypią się mandaty za łamanie restrykcji

Share
Iza Husselbank

W związku z atakiem czwartej fali pandemii koronawirusa policja znowu zaczęła kontrolować przestrzeganie obowiązujących restrykcji. Posypały się setki mandatów.

Czwarta fala pandemii koronawirusa już w Polsce. Mimo to obywateli lekceważą obowiązujące obostrzenia, m.in. zasłanianiem ust i nosa.

W ostatnim czasie coraz więcej osób lekceważy przepisy sanitarne wprowadzone w związku z koronawirusem. W wielu przypadkach nagminne stały się sytuacje niekorzystania z maseczki przez pasażerów komunikacji publicznej. Takie podejście jest szczególnie groźne, ponieważ z autobusów korzysta bardzo wielu mieszkańców i czasem trudno jest zachować bezpieczny dystans – informuje Kamil Gołębiewski z KMP w Lublinie.

W związku z tym policjanci wyszły na ulice, aby kontrolować przestrzeganie obowiązujących restrykcji. Jak informuje policja, tylko w województwie lubelskim przez ostatnie 10 dni za brak maseczki w przestrzeni zamkniętej ukarano 869 osób.

Na bieżąco reagujemy i sprawdzamy przestrzeganie przepisów, np. w komunikacji miejskiej, pociągach, bankach, sklepach – przekazał rzecznik prasowy mł. asp. Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.