6

Policja wysłana do walki z Polakami! „Będzie represja z naszej strony i to zdecydowana”

Share

W tej chwili wszyscy policjanci kierowani do służby na ulice polskich miast, wsi, naszych osiedli. Jako jeden z priorytetów mają stawiane zadania kontroli przestrzegania wprowadzonych obostrzeń – zapowiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Szef polskiej policji nie ukrywa, że w najbliższych dniach kluczowym zadaniem funkcjonariuszy będzie zaostrzenie działań i presja na obywateli, którzy nie będą chcieli przestrzegać obostrzeń wprowadzanych przez rząd.

Niestety ciągle napotykamy na tych, którzy tych obostrzeń nie przestrzegają. I to często w sposób niezwykle lekceważący. I tam będzie represja z naszej strony i to zdecydowana. Będziemy sięgać po wszelkie dostępne prawem środki, aby takie osoby rozliczać, bo tylko w ten sposób możemy wesprzeć tych, którzy dzisiaj są w tragicznej sytuacji jeśli chodzi o stan zdrowia. Tych którzy są tak obciążeni pracą. Mówię tutaj o osobach medycznych w naszym kraju – podkreślił gen. insp. Szymczyk.

Jednocześnie Komendant Główny Policji pochwalił się statystykami, które według niego pokazują, jak profesjonalnie działają funkcjonariusze policji.

Średnia dobowa na przestrzeni ostatnich tygodni to było około 2,5 tys. osób, które były rozliczane za brak maseczek, czy wcześniej obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dzisiaj to jest blisko 9 tys. za minioną dobę. Za poprzednią było to 6 tys. – mówił.

To pokazuje, że policjanci w sposób odpowiedzialny podchodzą do realizacji tych obowiązków – podkreślił.