4

Policjanci kapitulują! Nie chcą egzekwować koronarestrykcji! „Napięcia w społeczeństwie są ogromne”

Share

Nie ma możliwości dalszego egzekwowania surowych obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19 – ogłosił holenderski związek zawodowy policji. Jak podkreślili funkcjonariusze „napięcia w społeczeństwie są ogromne”.

W rozmowie z NOS Radio 1 przedstawiciele Holenderskiego Stowarzyszenia Policji nie ukrywali, że obecna sytuacja w kraju jest wyjątkowo trudna i praktycznie nie ma możliwości skutecznego egzekwowania ograniczeń m.in. zakazu organizowania imprez.

Coraz częściej musimy udaremniać imprezy z udziałem ludzi w wieku powyżej 50 lat – stwierdził Jan Struijs, szef organizacji.

Przypomnijmy, do 19 grudnia w Holandii obowiązuje twardy lockodown, który w ostatnim czasie został minimalnie złagodzony. Zamknięte pozostają między innymi restauracje, muzea, teatry. Istnieje również zakaz organizowania wydarzeń rozrywkowych np. imprez w klubach.

Coraz częściej słychać jednak o sposobach obejścia prawa. W niektórych miastach miejscowi politycy zezwolili na otwarcie restauracji, aby te nie bankrutowały.

Źródło: NOS Radio 1