0

Politycy obowiązkowo badani wariografem?! Kontrowersyjny pomysł wejdzie w życie?

Share

Byli działacze podziemnego Niezależnego Zrzeszenia Studentów zbierają podpisy pod petycją do prezydenta Andrzeja Dudy. Chcą, żeby sędziowie i politycy byli badani wykrywaczem kłamstw.

 

Paweł Milla z Bydgoszczy i Grzegorz Baciński z Torunia wymyślili jak “przywrócić uczciwość” wśród sędziów i polityków. Byli opozycjoniści chcą, żeby obowiązkowym warunkiem kandydowania na stanowisko publiczne było badanie wariograficzne. Kandydaci na te stanowiska będą musieli odpowiedzieć na pytanie, czy nie biorą łapówek lub czy nie są agentami obcych służb.

– W Polsce korupcja zwyciężyła. Jedynym ratunkiem na przywrócenie uczciwości jest przebadanie wszystkich sędziów i polityków na wykrywaczu kłamstw. Uczciwi ludzie nie mają się czego bać. Dzięki tym badaniom Polacy wreszcie będą mogli mieć zaufanie do sędziów i polityków. Wiedzieli by, że to ludzie uczciwi, którzy nie są też przez nikogo szantażowani. A tak? Nie wiemy, który sędzia czy polityk jest „naciskany”, bo bierze łapówki, czy też ktoś ma jego kompromitujące zdjęcia, którymi może go szantażować – powiedział doktor Grzegorz Baciński historyk i wykładowca na wyższych uczelniach w rozmowie z “Super Expressem”.