0

Polityczna nagonka? Najazd FBI na posiadłość Trumpa! „Włamali się nawet do mojego sejfu!” [WIDEO]

Share

Wojna polityczna w Ameryce nabiera rozpędu. Były prezydent USA Donald Trump ogłosił w poniedziałek, że jego rezydencja na Florydzie, Mar-a-Lago, została „przeszukana” przez policję federalną (FBI). Uważa, że jest to atak polityczny i stał się ofiarą „prześladowaniach politycznych”.

Jak podają media przeszukiwanie posiadłości Trumpa na Florydzie rozpoczęło się już w godzinach porannych. Polityka nie było tam, ponieważ spędza lato w swoim klubie golfowym w Bedminster w New Jersey.

Nasz naród żyje w mrocznych czasach

„Nasz naród żyje w mrocznych czasach, mój piękny dom, Mar-a-Lago w Palm Beach na Florydzie, został najechany, jest oblężony i okupowany przez licznych agentów FBI. Nic takiego nigdy wcześniej nie spotkało prezydenta Stanów Zjednoczonych. Włamali się nawet do mojego sejfu!” – czytamy w oświadczeniu Trumpa.

CNN z kolei informuje, że funkcjonariusze FBI wydawali się być skoncentrowani na obszarze, gdzie znajdują się biura i osobiste kwatery Trumpa.

– Ten niezapowiedziany nalot na mój dom nie był konieczny ani właściwy. Jest to prokuratorskie uchybienie, użycie systemu sprawiedliwości jako broni i atak ze strony radykalnie lewicowych Demokratów, którzy nie chcą, abym ubiegał się o urząd prezydenta w 2024 roku”– powiedział Trump.

Polowanie na czarownice musi zostać ujawnione i powstrzymane

Były prezydent USA jest zdania, że podobne działania podejmowane są „tylko w najgorszych krajach trzeciego świata”. Zarzucił, że Ameryka stała się skorumpowanym krajem na poziomie, jakiego jeszcze nie było. Jak dodał, jego prześladowanie trwa od lat i się nie kończy.

– Bezprawie, prześladowanie polityczne i polowanie na czarownice musi zostać ujawnione i powstrzymane (…) Nadal będę walczył dla dobra wielkiego amerykańskiego narodu!– podsumował Trump.

Media w USA zwracają uwagę, że Departament Sprawiedliwości i FBI nie odpowiedziały na prośbę o komentarz w sprawie przeszukiwania florydzkiej rezydencji Trumpa, oraz cel tego najścia.