1

Polsce grozi wojna? Ekspert wprost: Są powody do obaw!

Share

Chcesz pokoju, szykuj wojnę – stwierdził niedawno Jarosław Kaczyński ogłaszając plan zmian w Wojsku Polskim. Jak twierdzi generał Bogusław Pacek, zdanie prezesa PiS powinniśmy brać na poważnie.

W rozmowie z Newsroom WP ekspert odniósł się do słów wicepremiera. Zdaniem eksperta, tak przedstawiona sytuacja jest normą w wielu krajach świata.

We współczesnym świecie i nie tylko tak po prostu jest, że nawet państwa, które nie przewidują w najbliższych latach konfliktów zbrojnych, „przygotowują się do wojny”, mówiąc w cudzysłowie – stwierdził generał.

Wojskowy podkreślił, że powinniśmy bacznie przyglądać się sytuacji międzynarodowej ponieważ ta staje się coraz bardziej „niebezpieczna”.

Może to nie jest powód do kasandrycznego wieszczenia wojny, która ma za chwilę nastąpić, ale na pewno jest to powód do obaw – podkreślił.

Sytuacja ta nakazuje zachowanie szczególnej czujności. Nie czas biegać po wodę, jak już pożar pod strzechą. W związku z tym, myślenie, by budować lub rozbudowywać własny potencjał obronny, jest myśleniem słusznym – dodał generał Pacek.

Źródło: Newsroom WP