2

Polscy żołnierze pojadą na Ukrainę?! Jest stanowisko szefa BBN

Share

Poruszono kwestię działań, które należy podjąć i propozycji, które będą przedstawiane na forum sojuszniczym – mówił Paweł Soloch szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego po zakończeniu spotkania ws. zagrożenia wojną na Ukrainie.

Główną kwestią, która interesowała dziennikarzy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej było zaangażowanie Polski w pomoc militarną dla Ukrainy. Ta ten temat rozmawiać mieli Andrzej Duda i Wołodymyr Zełeński.

Liczy się przede wszystkim pomoc wojskowa, pomoc humanitarna. Na tym etapie przede wszystkim bardzo również istotne są działania w wymiarze politycznym, budowanie jednolitego przekazu również ze strony państw zachodnich, takiego, który miałyby wymiar odstraszający dla Rosji – tłumaczył Soloch.

Jedno z pytań do szefa BBN dotyczyło wsparcia w postaci wysłania polskich żołnierzy do naszego wschodniego sąsiada.

Nie ma mowy o obecności naszych wojsk na Ukrainie. Ukraińcy zresztą o to nie proszą i takie jest także stanowisko całego Sojuszu Północnoatlantyckiego – stwierdził.

Przypominam, że działamy w wymiarze sojuszniczym, staramy się wszelkie nasze działania uzgadniać z naszymi sojusznikami. Tak się dzieje od samego początku konfliktu i zakładam, że tak będzie, aż do mam nadzieję deeskalacji – dodał.

Źródło: RMF FM