0

Polska „Miss” lekkoatletyki kończy sportową karierę! „Muszę to w końcu jednak napisać…”

Share

To już koniec kariery sportowej jednej z najlepszych lekkoatletek w Polsce. Emilia Ankiewicz, reprezentantka Polski na igrzyskach w Rio de Janeiro ogłosiła, że kończy ze sportową rywalizacją.

 

Moim największym życiowym szczęściem było to, że mogłam przez te wszystkie lata nazywać się sportowcem. Reprezentować Polskę i walczyć o jak najszybsze przebiegnięcie jednego okrążenia z rozstawionymi płotkami. 15 lat temu nie marzyłam nawet, że uda mi się pojechać na Igrzyska Olimpijskie. Bałabym się śnić o finale Mistrzostw Europy. Do dziś mam te wspomnienia, krążą blisko środka mojego serca i cały czas niezwykle ciepło o tym myślę. Niestety, kariera sportowca trwa bardzo krótko. Zdanie, które w tym momencie czytacie, przed zatwierdzeniem posta usuwałam kilka razy. Muszę to w końcu jednak napisać: oficjalnie kończę swoją przygodę ze sportem – napisała na Instagramie biegaczka.

Jak dowiadujemy się z opisu, powodem decyzji były powracające kontuzje, które uniemożliwiały starty na najwyższym, światowym poziomie.

Codziennie moje życie ułożone było tylko pod to, aby móc realizować się na bieżni. Sport to wszystko zweryfikował w sposób brutalny, ale wierzę, że taka nauka mi się przyda w dalszym życiu. To nie była dla mnie łatwa decyzja. Mam plan na swoje życie po życiu, ale to dla mnie wyzwanie. Teraz zostaję przy sporcie, a swoim doświadczeniem i wiedzą mam zamiar obdarzyć inne osoby – podkreśliła.

Oprócz sukcesów sportowych, Emilia Ankiewicz uwielbiana była także przez portale plotkarskie. Gdy odnosiła swoje największe sukcesy określana była mianem „miss kadry”.