0

Polska podejmie INTERWENCJĘ WOJSKOWĄ na Ukrainie! Amerykański pułkownik nie ma złudzeń: „Polska wydaje się oferować wyjście…”

Share

Administracja prezydenta Joe Bidena desperacko stara się odwrócić bieg wydarzeń i zachować twarz. Polska wydaje się oferować wyjście – pisze Douglas McGregor były pułkownik, doradca sekretarza obrony w administracji prezydenta Donalda Trumpa.

W artykule opublikowanym na łamach „The American Conservative” McGregor stwierdza, że Polska może być „kołem ratunkowym” dla administracji Bidena. Władze w Warszawie mają doprowadzić do „zderzenia Rosjan i Polaków w jakiejkolwiek formie” co spowoduje rozszerzenie konfliktu o kolejne kraje.

Według byłego pułkownika polski Sztab Generalny miał otrzymać tajne polecenie o opracowanie planu interwencji militarnej na Ukrainie.

Oczywiście, akcja militarna na taką skalę wymagałaby zgody Kijowa, ale biorąc pod uwagę faktyczną kontrolę Waszyngtonu nad rządem Zełenskiego, zgoda na Polską interwencję wojskową nie powinna być problemem – twierdzi.

Pomijając to, czy polskie siły lądowe są gotowe do wykonania misji […] akcja zadowoliłaby neokonserwatystów w Waszyngtonie. Polska może być kluczem do rozszerzenia wojny NATO z Rosją w Europie Wschodniej – dodaje.

 

Źródło: theamericanconservative.com