1

Polska wciskana w wojnę! Dr Sykulski: USA chcą krwią Ukraińców i Polaków…

Share

Choćby Salon wprowadził ostracyzm, „cancel culture” i eliminował niewygodnych, wpychając Polskę do wojny z Rosją, będę konsekwentnie głosił: nie idźmy na tę wojnę! – twierdzi dr Leszek Sykulski, odnosząc się do polityki rządu Mateusza Morawieckiego.

Przypomnijmy, Polska od samego początku konfliktu wyraźnie zaangażowała się w pomoc Ukrainie. Kilka tygodni temu rząd PiS oficjalnie potwierdził wysłanie ponad 200 polskich czołgów na Ukrainę i jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Z takim podejściem do zaangażowania w wojnę na Ukrainie zdecydowanie nie zgadza się geopolityk, doktor Leszek Sykulski.

Obserwujemy skutki inżynierii społecznej, mającej na celu wzbudzenie tak silnej nienawiści wobec Rosji, aby władze w W-wie nie miały alternatywy innej niż wojna. USA chcą krwią Ukraińców i Polaków rękami osłabić Rosję – stwierdza.

Życie żadnego polskiego żołnierza, dziecka, kobiety, starca nie jest warte poświęcenia na ołtarzu interesów imperialnych USA – dodaje.

Według eksperta, bezpośrednie wejście do wojny oznaczać będzie tragedią dla Polski i wzmocnienie hegemonii Niemiec w Europie.

Wpychając Polskę na tory wojny z Rosją, szykujecie drogę dla niemieckiej ekspansji na obszarze EŚW, gdzie nie będzie miejsca ani na państwa narodowe, ani na wolność słowa, ani wolność gospodarczą, o tradycyjnej rodzinie nie wspominając – podkreślił.